Przejdź do menu Przejdź do treści

Dni Otwarte dla pracowników UKEN


Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń UKEN serdecznie zaprasza do odwiedzenia Fortu Skotniki 52 i ½ N.


W przygotowanym specjalnie dla Państwa programie przewidziano zwiedzanie z przewodnikiem historycznego budynku – „pancernego strażnika pamięci”. Kolejnym z punktów Państwa wizyty będzie kuratorskie oprowadzenie po multimedialnej unikatowej wystawie zatytułowanej: „Zesłani na Sybir. Losy polskich obywateli deportowanych w głąb Związku Sowieckiego w czasie II wojny światowej” (najnowsza część ekspozycji została otwarta w lutym 2024 r.) i przygotowanej przez pracowników Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń UKEN w ramach programu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza”, realizowanego obecnie przez Uniwersytet.


Podczas pobytu w forcie, będzie się można także zapoznać z działalnością ogólnouczelnianej jednostki badawczej naszego Uniwersytetu, jaką jest Centrum. Pokazane zostaną Państwu zabytki i artefakty, które na co dzień nie są eksponowane publicznie! Pracownicy Centrum opowiedzą ich niezwykłe historie.


Patronat nad wydarzeniem objął Rektor Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie prof. dr hab. Piotr Borek.


Serdecznie zapraszamy wszystkich Pracowników Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie!


Osoby chętne do wzięcia udziału w wydarzeniu prosimy o zapisy drogą mailową pod adresem: centrumdokumentacji@up.krakow.pl (prosimy o wskazanie terminu oraz liczby osób). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Po uzyskaniu zgody bezpośredniego przełożonego pracownicy mogą uczestniczyć w wydarzeniu w godzinach pracy.


TERMINY:

21 maja  (wtorek) godz. 10.00

4 czerwca (wtorek) godz. 10.00


MIEJSCE:

Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń UKEN

Fort Skotniki 52 ½ N, ul. Kozienicka 24, Kraków


DOJAZD:

https://zsylkiwypedzenia.uken.krakow.pl/zaplanuj-wizyte/

Dni-Otwarte-dla-pracownikow-UKEN-w-CDZWiP-UKEN.pdf